COMPETITION DRAWS 2018

NCVLGA Diamond Jubilee 4BBB Stableford

Matfen Hall Golf Club - Monday, 9thJuly 2018

Format: each player receives 90% of full handicap

Time

Name

Club

09.10

June Stobo

Matfen Hall

Liz Bishop

Matfen Hall

  

Jennifer Herrmann

Hexham

Paula Forster

Hexham

  

09.20

Chris Ellison

Slaley Hall

L Golightly

Slaley Hall

  

Pam Henderson

Matfen Hall

Gloria Goodchild

Matfen Hall

  

09.30

Lesley Marsh

Ponteland

Linda Hoyle

Ponteland

  

Viv Hutchinson

Hexham

Val Robinson

Hexham

  

09.40

Christine Knox

Arcot Hall

Kathleen Smith

Arcot Hall

  

Jane Jones

Bellingham

Rachel Batchelor

Bellingham

  

09.50

Adrianne Thompson

Arcot Hall

Ros Windows

Arcot Hall

  

Gillian Blair

Longhirst Hall

Anne Nicholson

Longhirst Hall

  

10.00

Pat Hignet

Bellingham

Ruth Foley

Bellingham

  

Jill Lucan

Whitley Bay

Char Miller

Whitley Bay

  

10.10

Val Pesarra

Hexham

Sandra Gradwell

Hexham

  

Sue Coughtrie

Whitley Bay

Senga Holloway

Whitley Bay

  

10.20

Gill Mason

Whitley Bay

Christine Bell

Whitley Bay

  

Sonia Kennedy

Stocksfield

Sue Brown

Stocksfield

 

10.30

Barbara Sawyer

Whitley Bay

Gina Belsham

Whitley Bay

  

Jane Bainbridge

Arcot Hall

Debbie Ross

Arcot Hall

  

10.40

  

  

10.50

Jan Steele

Alnmouth Village

Anne Spence

Alnmouth Village

  

Margaret Hartley

Whitley Bay

C Latimer

Whitley Bay

  

11.00

Linda Wilson

Gosforth

Pauline Rourke

Gosforth

  

Wendy Franklin

Bedlingtonshire

Teresa Gaughan

Bedlingtonshire

  

11.10

Jill Hodge

Bamburgh Castle

Jill Archer

Bamburgh Castle

  

Judith Mains

Gosforth

K Proudlock

Gosforth

  

11.20

Joan Smith

Arcot Hall

Paula Dalziel

Arcot Hall

  

Moyra Howie

Alnmouth

Shelagh Burton

Alnmouth

  

11.30

Lynne Liddle

Gosforth

Margaret Sutherland

Ponteland

  

Carolyn Hall

Stocksfield

Fiona Southern

Bamburgh Castle

  

11.40

Helen Atkinson

Whitley Bay

Jane Cubbins

Whitley Bay

  

Brenda Herbert

Longhirst Hall

Kay Smith

Longhirst Hall

  

11.50

Anne Carter

Arcot Hall

Pauline Booth

Arcot Hall

  

Lin Cunliffe

Hexham

Jennifer Banks

Hexham

  

12.00

Elaine Elliott

Whitley Bay

Irene Elliott

Ponteland

  

Liz Hartley

Stocksfield

Jen Langrish

Stocksfield

  

12.10

Geraldine Lawson

Matfen Hall

Sue Albert

Matfen Hall

  

Marie Binks

Morpeth

Margaret Finnie

Morpeth

  

12.20

Vicky Corner

Parklands

Lillian Allinson

Parklands

  

Michelle Hall

Whitley Bay

Christine Rutherford

Whitley Bay

  

12.30

Jane Benn

Gosforth

Sian Oakley

Gosforth

  

Anne McClure

Westerhope

Partner

  

 We would be grateful if each Club could provide a raffle prize